(ВИДЕО) Маркоска: СДСМ менаџира со кризата, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да блокира


Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
| | веќе видена | слични

Од Сојузот на синдикатите на Македонија соопштија дека бараат итна средба со владата, бидејќи ребалансот на буџетот не го испорачува договореното. „Потсетуваме ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Дарко Каевски Ребалансот на буџетот кој го направи власта на СДСМ и ДУи е само обичен список на ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот синдикат ССМ во вчера презентираниот ребаланс не гледа ги гледа ветените пари за вработените во јавниот сектор, од 2.800 денари, па бара  итна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ колективен договор за јавниот сектор беше прифатено дека линеарното зголемување на платите за најмалку 2.806 ...
| | веќе видена | слични

Од владејачката партија со реакција на прес-конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, која беше посветена на состојбата во економијата . ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Маркоска: СДСМ менаџира со кризата, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да блокира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: