Левица бара собраниската Комисија за деловнички прашања да му изрече суспензија на Џафери


Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тоа попладне во собраниската сала имаше повеќе пратеници од власта, отколку од опозицијата. И тоа што е суштината е дека, ако сакаме да имаме современ ...
| | веќе видена | слични

Наредата недела почнува дисциплинската постапка за однесувањето на собранискиот спикер, Талат Џафери кон вработени потврдува за Сител претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Недолична е изјавата на Мисовски за Џафери, вели пратеникот од ГРОМ, Љупчо Пренџов во емисијата „Само Вистина“. -Таа вечер во салата имаше повеќе пратеници од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП, вели дека Талат Џафери е најдобар претседател на Собранието досега, што ќе рече, подобар и од Тито ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Панчо Минов, во улога на претседател на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни работи изјави дека пријавата од ВМРО-ДПМНЕ со доказите за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП, вели дека Талат Џафери е најдобар претседател на Собранието досега. Во изјава за Телма . Мисовски вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица бара собраниската Комисија за деловнички прашања да му изрече суспензија на Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: