Човек од Пробиштип фалсификувал три рецепти за издавање на лекарства на наркозависници

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
| | веќе видена | слични

На 21.05.2022 околу 19,50 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово се приведени А.С.(40) и Г. С. (42) двајцата од с.Гошинце, oпштина Липково ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 21.20 часот во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, синоќа во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

МВР информира дека полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје синоќа околу 19.15 часот пред казино на плоштадот „Македонија“ го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1061 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човек од Пробиштип фалсификувал три рецепти за издавање на лекарства на наркозависници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: