Отворањето на границите за извоз на маслото за јадење не предизвика намалување на понудата во маркетите


Првите денови откако Владата дозволи извоз на масло за јадење, во маркетите не се почувствува негов недостаток. И производителите и трговците како и дел од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сончогледовото масло е речиси невозможно да се најде во некои супермаркети во Италија. Каде што го има, чини три пати повеќе од порано. Населението ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Рејтингот на индонезискиот претседател Џоко Видодо достигна најниско ниво во последните шест години поради незадоволството од зголемените цени на маслото за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 466 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 303 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори ќе има. Вака како што се движи Македонија, граѓаните се потешко живеат, а власта не подготви терен да може да се одбрани од ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворањето на границите за извоз на маслото за јадење не предизвика намалување на понудата во маркетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: