ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски застана во одбрана на примитивизмот на Џафери


Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски тврди дека Талат Џафери за него е еден од најдобрите претседатели што досега ги имало во Собранието. -Не сакам ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на македонското Собрание, Горан Мисовски во одбрана на спикерот Џафери. Тврди дека тој бил најдобриот претседател на законодавниот дом, но ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери најверојатно уште идната недела пред комисијата за мандатно имунитетни и деловнички прашања ќе треба да го образложи своето ...
| | веќе видена | слични

Оваа власт е стручна и вешта по однос на снимки и вештачења. Ако сметаат дека тоа треба да го направиме и дека тоа што го слушнавме не е точно, тогаш да го ...
| | веќе видена | слични

Власта се уште без став за однесувањето на собранискиот спикер Џафери за кое ВМРО-ДПМНЕ вчера побара дисциплинска постапка во парламентот. Спикерот веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 337 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски застана во одбрана на примитивизмот на Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: