СЛОЖЕНИ ПРЕГОВОРИ И „ВЛИЈАТЕЛНИ ПОСРЕДНИЦИ“ Украина се обидува да ги спаси бранителите од „Азовстал“


Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави дека разговорите со Русија за спасување на ранетите ветерани од фабриката „Азовстал“ во Мариупол биле многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозиите почнаа среде ноќ. Дрвјата удрија врз покривот, прозорците се скршија. Парчиња стакло паднаа над трите заспани деца во спротивниот ѕид. Не се знаеше ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Командантот на украинскиот полк од Азов, Денис Прокопенко, се обрати до јавноста и рече дека во Азов добиле наредба да престанат да го бранат Мариупол и да ги ...
| | веќе видена | слични

Денис Прокопенко, командант на Азовскиот полк, кој ја брани фабриката за челик Азовстал во градот Мариупол, објави видео на социјалните мрежи откако официјален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позната украинска докторка ги снимила настаните во Мариупол на мемориска картичка не поголема од ноктот, а картичката била прошверцувана надвор од градот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 493 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛОЖЕНИ ПРЕГОВОРИ И „ВЛИЈАТЕЛНИ ПОСРЕДНИЦИ“ Украина се обидува да ги спаси бранителите од „Азовстал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: