ВИКЕНД ХОРОСКОП: Месечината во скорпија повикува на трансформација

3 копии

Овен Успешното склучување договор и нова деловна соработка претставуваат нов почеток во вашата кариера. Денеска ве очекува финансиска добивка. Љубовната врска ...
| | веќе видена | слични

Оптичките илузии и тестови понекогаш се многу интересни, бидејќи можат да откријат тајни кои ги чуваме длабоко во потсвеста. Освен што секогаш се забавни за ...
| | веќе видена | слични

За да живееме посреќно и поисполнето, мора да направиме одредени промени во животот. Еве што треба да направите - престанете да ги правите овие работи! Како ...
| | веќе видена | слични

Размислувањето за негативни работи никогаш никому не му користело. За жал, не сите луѓе можат да престанат со негативното размислување. Причините за ова се ...
| | веќе видена | слични

Го знаете она чувство кога се чини дека парите само исчезнуваат од вашиот паричник или од вашата банкарска сметка? Па, работите ќе бидат полоши. Кога ...
| | веќе видена | слични

Чарлс Буковски е еден од најпознатите американски писатели чии изјави често се цитирани. Неговиот живот бил бурен како и поезијата што ја пишувал, но никој не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 593 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 301 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Во јуни неочекувам Македонија да добие датум, за жал. Затоа што Бугарија се гледа дека ја има добро научено и ја повторува лекцијата од сервилноста на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Месечината во скорпија повикува на трансформација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: