Посебен режим на сообраќај поради натпреварот „Триоги триатлон“ во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека, денеска, од 9 до 12 часот, поради натпреварот „Триоги триатлон“, МВР ќе преземе мерки за посебен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје во рамките на големата пролетна акција во општина Ѓорче Петров ги санираа оштетувањата на улиците Ѓорче Петров, Волковска, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реконструкцијата на пешачката патека на улицата Љубљанска е во тек, а екипите на ЈП Улици и патишта деновиве го асфалтираа потегот од улицата Волгоградска кон ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје во рамките на големата пролетна акција во општина Ѓорче Петров денес ги санираа оштетувањата во асфалтот на улицата Алексо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во текот на работните активности за имплементација на пролетната акција која се спроведува во соработка со сите ...
| | веќе видена | слични

Немањето хоризонтална сигнализација на сообраќајниците во градот претставува еден од најголемите проблеми на локално ниво. Навидум, тоа не изгледа како некое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на пролетната акција за генерално чистење на општината Ѓорче Петров, што се одвива во организација на Градот Скопје, досега се одложени приближно 70 ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП Комунална хигиена секојдневно вршат миење и дезинфекција на контејнерите и нивните микролокации, како и рачно и машинско метење и миење на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје во текот на изминатата ноќ ја обележија хоризонталната сигнализација во ...
| | веќе видена | слични

Како што информира Град Скопје, извршено е бележење на хоризонталната  сигнализација на булеварот „Илинден" во насока од булевар „ВМРО" кон улицата „Никола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 547 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот „Триоги триатлон“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: