Париз најавува брз почеток на пристапните преговори со Македонија во случај на договор со Бугарија


Скопје и Софија продолжуваат со разговорите за изнаоѓање решение за спорните прашања со цел деблокада на нашите евроинтеграции. Македонија смета дека е можно ...
| | веќе видена | слични

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи на Македонија вчера излезе со соопштение во кое го поздрави усвојувањето на Резолуцијата на Европскиот парламент за ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е исправена пред историски предизвици, опстојувањето на државата и на македонскиот народ се на удар, а нашите политичари не преземаат акција да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека ќе отпатува на Западен Балкан пред состанокот на Европскиот совет следниот месец, носејќи ја пораката дека регионот ...
| | веќе видена | слични

Преминувајќи преку сите овие преседани, ЕУ со својата анемичност и слепило дозволува земјите од регионот трајно да се оддалечат од неа, а залажувањето со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот парламент попладнево со 508 гласа „за“ и 56 „против“ го усвои Извештајот за напредокот на Македонија. Европратениците повторно препорачуваат старт ...
| | веќе видена | слични

„Ние сме европски народ, нашето место е во Европската Унија, но не може да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање од кој како ќе стигне“ рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Во јуни неочекувам Македонија да добие датум, за жал. Затоа што Бугарија се гледа дека ја има добро научено и ја повторува лекцијата од сервилноста на ...
сите 598 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Париз најавува брз почеток на пристапните преговори со Македонија во случај на договор со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: