Бизарна исповед – не ги покрила болничките трошоци на сопругот, бидејќи тој не ѝ дал пари за фустан


 Жена од САД одбила да му даде пари на сопругот за болничките трошоци откако доживеал сообраќајка бидејќи не ги делат трошоците, а заедничката заштеда им е ...
| | веќе видена | слични

 „Мој пријател кој беше во кома некогаш ги слушал лекарите, но имал навистина страшни соништа и му било тешко да прави разлика помеѓу сон и реалност“. Комата ...
| | веќе видена | слични

 „Бевме 5 години во врска, но ми раскина откако дозна дека 4 месеци имав афера со другарка од средно. Почнав да ја изневерувам заради притисокот дека треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Писателката Ксенија Николова е една од ретките млади автори во Македонија чии книгите се објавени во странство, и тоа на три јазици, англиски, руски и ...
| | веќе видена | слични

Мирослав Величковски од кумановско Пелинце е напатен човек кој живее во многу тешки животни услови. Има многудетно семејство а неколку од децата му се многу бо ...
| | веќе видена | слични

За познатата пејачка Александра Јанева ќе кажат дека е кралица на баладите и до некаде навистина е така. Во нејзината богата музичка кариера таа ги има едни од ...
| | веќе видена | слични

 „Луѓе што ви е? Дали моите синови имаат проблем да ме прегрнат додека сум во бикини? Воопшто? Зошто? Затоа што тоа не е ништо повеќе од само прегрнување на ...
| | веќе видена | слични

Гордана Шаулиќ не може да се помири со фактот дека нејзиниот сопруг Шабан Шаулиќ повеќе го нема, а сега зборува за него со грутка во грлото. -Поради ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна веќе сите ја знаат, а сега дојде ред за помладата негова ќерка да ја запознаат сите. Лара е помалата ќерка на пејачот која е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизарна исповед – не ги покрила болничките трошоци на сопругот, бидејќи тој не ѝ дал пари за фустан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: