„Лајка” организира отворен ден за сите љубители на животни

ЈП „Лајка“ во недела во хотелот „Белви“ организира изложба на кучињ а, за првпат во соработка со Кинолошки сојуз на Македонија . Изложбата започнува во 10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Два напади од кучиња, едно од миленик, едно од бездомно куче. На 13.05.2022 година, охриѓанка во надлежната полициска станица пријави дека, нејзиниот син, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лајка” организира отворен ден за сите љубители на животни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: