Голден Стејт во финалето на Западната конференција, Тејтум обезбеди „мајсторка“ за Бостон


Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го совладаа Мемфис Гризлис со 110:96 и стигнаа до 4:2 во серијата пласирајќи се во финалето на Западната конференција, каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маркус Смарт има огромно значење во ротацијата на Бостон, а тоа најдобро се виде и рано утрово на натпреварот во Мајами, на кој Селтикси успеаја да направат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Бостон селтикс славеа со 127:102 против Мајами хит и израмнија на 1:1 во победи во финалето на Источната конференција. Селтикси „брејкот“ го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 396 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голден Стејт во финалето на Западната конференција, Тејтум обезбеди „мајсторка“ за Бостон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: