Османи на неформален состанок на НАТО министрите во Берлин


Шефицата на шведската дипломатија Ен Линде денеска ги окарактеризира како дезинформации обвинувањата на Турција дека Шведска ја поддржува Курдистанската ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави во четвртокот дека Шведска и Финска, чиишто челници ги прими во Белата куќа, дека ги исполнуваат „сите услови“ за ...
| | веќе видена | слични

Не е невообичаено членките на НАТО да имаат различни мислења, изјави во четвртокот генералниот секретар на Северноатлантскиот сојуз, Јенс Столтенберг, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е невообичаено членките на НАТО да имаат различни мислења, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, мислејќи на актуелното одбивање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 395 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи на неформален состанок на НАТО министрите во Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: