Ценовен шок- како да се спречи инфлаторната спирала


Поддршка на стандардот на граѓаните, помош за бизнисот и одржување на стабилноста, се макроекономските предизвици кои ги донесоа енергетската и ценовната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Заради последните податоци за инфлацијата, којашто и во април забрза, како и заради влијанието на ваквите остварувања врз ...
| | веќе видена | слични

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рубљата досега оваа година зајакна за повеќе од 24 отсто и покрај економската криза, станувајќи најуспешна светска валута во однос на перформансите на пазарот. ...
| | веќе видена | слични

Руската рубља и покрај валутните ограничувања, денеска на Московската берза ги надмина повеќегодишните највисоки вредности во однос на еврото и доларот. Курсот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 522 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 275 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ценовен шок- како да се спречи инфлаторната спирала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: