Обвинителството нашло виновници за пожарот во модуларната болница во Тетово


Обвинителството лоцирало кривична одговорност кај повеќе лица за пожарот во модуларната болница во Тетово во кој загинаа 14 лица. Од таму за Сител ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот директор на Клиничката болница во Тетово, Флорин Бесими, ќе биде еден од обвинетите за минатогодишниот пожар во модуларната ковид-болница во кој ...
| | веќе видена | слични

Додека не се изготви обвинителниот акт, сѐ е шпекулација за одговорноста за пожарот во тетовската болница, сепак актот сѐ уште се изготвува. Кога тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Тетовскиот Клинички центар како правна здравствена установа и три лица кои биле на одговорни функции во болницата кога се случи пожарот во модуларната болница ...
| | веќе видена | слични

Ексдиректорот на Клиничката болница во Тетово, Флорин Бесими ќе биде еден од обвинетите за кого истрагата покажала дека има одговорност за пожарот во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Има осомничени за пожарот кој минатата година се случи во модуларната болница во Тетово открива јавниот обвинител на Македонија, Љупчо Јовевски екслклузивно за ...
| | веќе видена | слични

Предистрагата за пожарот во тетовската модуларна болница е завршена, потврдија за Канал 5 од Јавното обвинителство и наскоро ќе биде поднесено обвинение. ...
| | веќе видена | слични

Основното обвинителство во Тетово ќе поднесе пријави против четири лица, едно правно и три физички за пожарот во модуларната болница, открива „Алсат“.Во текот ...
| | веќе видена | слични

Во текот на следните денови се очекува предметот да биде доставен до Судот во Тетово, а по завршување на истрагата ќе бидат поднесени четири пријави. Во текот ...
| | веќе видена | слични

Државното обвинителство е во подготовка на кривични пријави за едно правно и три физички лица за пожарот во тетовската модуларна болница минатата година, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 624 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 301 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 350 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Разврската во Серија А остана за последното коло. Актуелниот шампион Интер се надева дека лидерот Милан ќе загуби против Сасуоло, па со триумф на домашен терен ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството нашло виновници за пожарот во модуларната болница во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: