Љубе Бошкоски денеска се извини на Надежда Груевска


Останато

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари тестирани се вкупно 20.161 материјал во лабораториите во кои се ...
сите 658 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 192 | | | веќе видена

Два милиони вакцини за Македонија се видливи само за Заев и Филипче, ама не и за граѓаните, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ, чие соопштение го пренесуваме во ...
сите 268 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 175 | | | веќе видена

Првата фаза од пописот засега се одвива без проблеми. Заклучно со вчерашниот ден преку апликацијата за самопопишување се евидентирани вкупно 18 236 граѓани. ...
сите 164 | | | веќе видена

Од Иницијативниот одбор за свикување конгрес на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот Христијан Мицкоски откако вчера Собранието со 62 гласа на барање на ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 433 | | | веќе видена

Вработени медицински сестри, болничари и хигиеничари на Клиниката за хирургија во склоп на скопскиот клинички центар, а се вработени со договор за дело веќе ...
сите 95 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубе Бошкоски денеска се извини на Надежда Груевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: