Ѓоковиќ гази во Рим, загарантирано е број 1 на АТП листата до крајот на „Ролан Гарос“


Новак Ѓоковиќ со 7-5, 7-6 го победи Феликс Оже Алиасим во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, но овој триумф е многу позначаен за Србинот од само обичен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ од најмали нозе е предодреден да биде тенисер. Тој на свои четири години веќе тренирал тенис, покажувал уште тогаш дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ продолжи и понатаму да го зголемува сопствениот рекорд по бројот на недели поминати на врвот на светскиот тенис. Србинот денеска ја започна 370 ...
| | веќе видена | слични

Барем 1.000 победи во кариерата досега забележаа Конорс, Федерер, Лендл, Надал и Ѓоковиќ ТЕНИС Српскиот тенис ас Новак Ѓоковиќ, со победата во полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 396 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ гази во Рим, загарантирано е број 1 на АТП листата до крајот на „Ролан Гарос“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: