Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот


Македонија ЃП и Силекс во 29-тото финале на фудбалскиот Куп на Македонија, вечерва на Националната Арена „Тодор Проески“ ќе се борат за големиот трофеј. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Силекс и Македонија Ѓорче Петров денеска од 18 часот ќе ги одмерат силите во финалниот меч од Купот на Македонија. Арената „Тодор Проевски“ ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Муарем Бајрами фудбалски го препороди тимот на Македонија Ѓорче Петров и разбуди европски апетити во населбата на излезот од Скопје, кои сега ќе се обиде да ги ...
| | веќе видена | слични

Завеса на фудбалската сезона во Македонија ќе биде спуштена со големото финале во Купот, во кое утре силите ќе ги одмерат екипите на Силекс и Македонија Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 417 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 303 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Во јуни неочекувам Македонија да добие датум, за жал. Затоа што Бугарија се гледа дека ја има добро научено и ја повторува лекцијата од сервилноста на ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: