„Брако“ инвестира 10 милиони евра во нови еколошки технологии и нови производствени капацитети

3 копии

Време зa читање: 6 минути Фабриката „ Брако “ денеска во Велес ги промовираше најновите инвестиции вредни 10 милиони евра во новите еколошки линии за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Презентација на поволностите и бизнис климата за инвестирање во Северна Македонија, зајакнување на бизнис врските помеѓу двете земји како и можностите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи е во дводневна посета на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска остваривме неколку успешни состаноци со големи дански компании со цел промоција на инвестициските поволности во нашата земја, како и средби со нашата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи се обрати на конференцијата за Југоисточна Европа на тема човечки капитал, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во Париз, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Создаваме стабилна економска средина, добри економски политики што може да ни помогнат во градењето атрактивна и предвидлива деловна средина. Како што ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 304 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брако“ инвестира 10 милиони евра во нови еколошки технологии и нови производствени капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: