Бектеши: Помали сметки за струја ќе плаќаат луѓето со помали примања


Наскоро ќе се воведе новиот модел на тарифа на електричната енергија, изјави вечерва министерот за економија, Крешник Бектеши. Притоа тој вели дека со новите ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Македонија ја чека најтешката зима по Втората светска војна, истакна вчера премиерот Димитар Ковачевски. – Ние во моментов правиме сѐ за да обезбедиме ...
| | веќе видена | слични

Нема информации кои се 17-те „домаќинства“ кои трошат 10 отсто од вкупната струја и зошто трошат толку голема количина на струја, а ЕВН Хоум и Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ги прави последните анализи, кои мерки за спас од енергетската и економската криза ќе продолжат по 31 мај. Според најавите на премиерот Ковачевски се ...
| | веќе видена | слични

За помалку од две недели завршува важноста на мерките со кои основните прехранбени производи се продаваат по набавни цени и без ДДВ. И покрај ова, статистика ...
| | веќе видена | слични

Тоа го прават и сите држави од соседството што значи дека едно такво масовно купување суровини за производство на електрична енергија сигурно ќе влијае на раст ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 527 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Помали сметки за струја ќе плаќаат луѓето со помали примања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: