19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

Трговијата со луѓе честопати може да биде дел од поголем синџир криминални дела, како што се проституција, работна експлоатација, па и илегална миграција. Она ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(23) од Сарај, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено ккривично дело „ширење расистички и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против И.К.(46) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, по преземени мерки и активности, расчисти кривично дело „изработка и употреба на лажна платежна ...
| | веќе видена | слични

Имено, М.А. од Скопје пријавил дека во текот на април 2022 година без негово знаење и согласност во два наврати му била злоупотребена платежната картичка и му ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 580 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 277 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 350 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Поддршка на стандардот на граѓаните, помош за бизнисот и одржување на стабилноста, се макроекономските предизвици кои ги донесоа енергетската и ценовната ...
сите 134 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: