Нов тарифник за електрична енергија, најави Битиќи


3 копии
11 копии

Нема да има никаква измена во делот на евтината тарифа од 22:00 – 07:00 часот, ќе се интервенира само во високата тарифа, рече денеска министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информираше дека има два вида на пазари во делот на електрична енергија во земјава. -Ќе има три или четири ...
| | веќе видена | слични

Нема информации кои се 17-те „домаќинства“ кои трошат 10 отсто од вкупната струја и зошто трошат толку голема количина на струја, а ЕВН Хоум и Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 429 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 339 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов тарифник за електрична енергија, најави Битиќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: