Стефковски: Се решава проблемот со водоснабдување на Раштак


9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и првиот вицепремиер Артан Груби ја посетија Општина Сарај, по повод реконструкцијата на патот Буковиќ-Раовиќ, еден од 94-те ...
| | веќе видена | слични

Владата во соработка со ТАВ реализира инфраструктурни проекти низ целата држава, во сите плански региони. Вкупна вредност за сите 94 инфраструктурни проекти ...
| | веќе видена | слични

Заврши уште еден важен проект на патната инфраструктура во општина Сарај, целосната реконструкција на патот Буковиќ – Раовиќ кој денеска го пуштивме во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Брвеница и градоначалникот Јовица Илиевски се добар пример како треба да се работи и да си посветен на граѓаните на својата општина, но и добар пример ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии

Од Општина Ѓорче Петров реагираат на тврдењата на претседател на СДСМ Ѓорче Петров , Кристијан Јовановски, кој претходно денеска изјави дека развојот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развојот на општина Ѓорче Петров во последниве шест месеци го достигна својот минимум. Неспособноста и безидејноста се врвна агенда и приоритет на Александар ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ја состојбата во некои од скопските општини се доаѓа до сознание дека само во нив за упис во градинка чекаат повеќе од две илјади дечиња. Бројка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 549 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 301 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Разврската во Серија А остана за последното коло. Актуелниот шампион Интер се надева дека лидерот Милан ќе загуби против Сасуоло, па со триумф на домашен терен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: Се решава проблемот со водоснабдување на Раштак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: