ВМРО ДПМНЕ: Заради неспособноста на МТСП над 2.400 деца во Скопје чекаат за прием во градинка


Заради неспособноста на МТСП над 2400 деца во Скопје чекаат за прием во градинка, со години немало изградба на нови објекти. Откако СДСМ е на власт 5 години ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и првиот вицепремиер Артан Груби ја посетија Општина Сарај, по повод реконструкцијата на патот Буковиќ-Раовиќ, еден од 94-те ...
| | веќе видена | слични

Владата во соработка со ТАВ реализира инфраструктурни проекти низ целата држава, во сите плански региони. Вкупна вредност за сите 94 инфраструктурни проекти ...
| | веќе видена | слични

Заврши уште еден важен проект на патната инфраструктура во општина Сарај, целосната реконструкција на патот Буковиќ – Раовиќ кој денеска го пуштивме во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Брвеница и градоначалникот Јовица Илиевски се добар пример како треба да се работи и да си посветен на граѓаните на својата општина, но и добар пример ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии

Од Општина Ѓорче Петров реагираат на тврдењата на претседател на СДСМ Ѓорче Петров , Кристијан Јовановски, кој претходно денеска изјави дека развојот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развојот на општина Ѓорче Петров во последниве шест месеци го достигна својот минимум. Неспособноста и безидејноста се врвна агенда и приоритет на Александар ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ја состојбата во некои од скопските општини се доаѓа до сознание дека само во нив за упис во градинка чекаат повеќе од две илјади дечиња. Бројка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 527 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 393 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Заради неспособноста на МТСП над 2.400 деца во Скопје чекаат за прием во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: