СПАСОВСКИ МОЖЕ МИРНО ДА СПИЕ: Заканувачот со убиство на министерот С.Ф. осуден на 2 години затвор односно 4 условно

Казна од две години затвор односно четири условно добил С.Ф.за закана со убиство по телефон на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, објавија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии
3 копии
2 копии

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа на граничниот премин „Табановце“, полициски службеници го привеле Н.Н.(42) од Република Грција. Од МВР информираа дека тој се однесувал агресивно и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 336 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 324 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСОВСКИ МОЖЕ МИРНО ДА СПИЕ: Заканувачот со убиство на министерот С.Ф. осуден на 2 години затвор односно 4 условно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: