Во Македонскиот културно-информативен центар во Тирана се промовира романот „Осмото светско чудо“ од македонскиот писател Јордан Плевнеш

2 копии

Во присуство на повеќе гости од дипломатскиот кор, од јавниот и од културниот живот, меѓу кои и духовниот водач на бектешите Баба Монди, во Македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јордан Ѓорчев, професор, писател, карикатурист, ерудит пред штипската публика ги изложи своите точно сто карикатури, од прва до последна инспирирани од нашето ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за култура денеска се одржа свеченото донирање на фототеката “Докле“ од областа Гора на националниот музеј на фотографија “Маруби“. Станува ...
| | веќе видена | слични

Во Македонскиот културно-информативен центар во Тирана беше промовиран романот „Осмото светско чудо“ од македонскиот писател и поранешен дипломат Јордан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Соединетите Американски Држави ги поддржуваат напорите на двете земји за приклучување кон Северноатлантската алијанса, а доколку нивната апликација за членство ...
сите 960 | | | веќе видена

Таа додаде дека на 17 мај се предале 959 припадници на украинската армија, од кои 51 се на лекување, додека другите се испратени во поранешната казнена ...
сите 290 | | | веќе видена

Откако неуспешните блокади проападнаа, редно е пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ги закажат седниците на Комисиите на кои кочат важни закони за граѓаните, порача на ...
сите 249 | | | веќе видена

Продолжуваме со теренските активности продолжуваме да создаваме вредности за граѓаните. Тоа што го ветивме во кампањата за локалните избори продолжуваме да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ го прашуват собранискиот спикер Талат Џафери дали во Берлин ќе му каже на својот германски колега дека ги пцуе, вреѓа и врши мобинг на ...
сите 278 | | | веќе видена

Поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан изрази надеж дека „деновиве ќе доживееме полна радост“ и дека ќе се оствари желбата на црквата за автокефалност Во храмот ...
сите 499 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 184 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 272 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонскиот културно-информативен центар во Тирана се промовира романот „Осмото светско чудо“ од македонскиот писател Јордан Плевнеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: