Во март 373 одобренија за градење, предвидена изградба на 501 стан

3 копии

Исто така прекршени се многу права што се наведени во Уставот, изјави претседателот на Сојузот на турските невладини организации во земјава, Хусрев Емин на ...
| | веќе видена | слични

Просечно околу 60 отсто од водата за пиење во земјава не е опфатена во водоснабдителите системи, што укажува дека и понатаму голем дел од овој ресурс останува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека во Македонија живеат 600 илјади Албанци. Со тоа Бектеши ги негира и отфрла резултатите од последниот попис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синдикалците дојдоа на протест пред Министерството за труд и социјала, министерката ги покани да влезат на средба. Таа вети дијалог, но не и прифаќање на ...
сите 381 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска достави писмо до премиерот Димитар Ковачевски со барање за остра и брза реакција и итно започнување и ...
сите 281 | | | веќе видена

Уште една партија која е владин коачлиционен партнер, НСДП, изјавува дека не се согласува со францускиот предлог и јасно даваат до знаење дека за нив тој е ...
сите 607 | | | веќе видена

Националниот совет на „Континуирани промени“ на состанокот во Софија одлучи и даде мандат за почеток на преговори за нова влада. Денеска ќе се одржат ...
сите 875 | | | веќе видена

Поголемо политичко шоу за граѓаните и раст на тензиите во Собранието очекуваат политичките аналитичари по вчерашниот инцидент кој настана во пресрет на ...
сите 341 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 214 | | | веќе видена

Вчера попладне, во 17 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР управувано ...
сите 186 | | | веќе видена

Еврокомесарот Вархеји не гледа пречка во негативниот став на македонската влада за актуелниот француски предлог. Еврокомесарот за проширување смета дека е ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во март 373 одобренија за градење, предвидена изградба на 501 стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: