ЦАРИНАТА ИЗРЕКЛА 5248 ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА: Државата од Окта и други фирми ќе инкасира 19,3 милиони евра за неправилно пресметана акциза

2 копии

Време зa читање: 2 минути Царинската управа во периодот од 2014 до 2019 година вклучително со рафинеријата Окта извршила вкупно 23 контроли заради неправилно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Во последите две години и неколку месеци Царинската управа изготвила решенија за безмалку 20 милиони евра како дополнителна наплата на акцизи плус камата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 527 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦАРИНАТА ИЗРЕКЛА 5248 ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА: Државата од Окта и други фирми ќе инкасира 19,3 милиони евра за неправилно пресметана акциза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: