Ким Џонг –ун прв пат со маска, по две години призна прв случај со ковид (ВИДЕО)


Државните медиуми објавија избувнување на омикрон во главниот град Пјонгјанг, но не го наведуваат бројот на случаи.Северна Кореја отфрли секаков вид програма ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Кореја денеска објави дека постигнува „добри резултати“ во борбата против првата потврдена појава на корона вирусот, додека бројот на заболени од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на пациенти со коронавирус во Северна Кореја се искачи на речиси два милиони. Луѓето во Северна Кореја не се вакцинирани и немаат можност да добијат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејсус разговараше со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 667 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 590 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 163 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 202 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 208 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Вчерашните протести „Ултиматум – Не благодарам“ во еден момент ескалираа пред Собранието при што дојде до судир помеѓу полицијата и дел од демонстрантите. Дел ...
сите 181 | | | веќе видена

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од ...
сите 438 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Џонг –ун прв пат со маска, по две години призна прв случај со ковид (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: