Мрт одлучи да не ја повлече Андреа од Евровизија


3 копии

Претставничката на Шпанија на овогодинешната Евровизија Шанел Тереро го зазеде второто место на ова натпреварување и привлече големо внимание со својот ...
| | веќе видена | слични

Последното, 66 издание на „Евровизија“ заврши викендов. Се' уште се зборува за гласањата, пласманите, победниците, но она на што ние ќе обрнеме внимание овој ...
| | веќе видена | слични

 Стручното жири од Македонија 12-ката ѝ ја додели токму на Шанел, а мислењата на социјалните мрежи се навистина поделени. Дали вам ви се допадна настапот на ...
| | веќе видена | слични

За неа веќе на големо се зборува. Младата Шанел ја претстави Шпанија на Евровизија со нејзината песна SloMo, со заводлив танц и магнетен ритам, во полн стил со ...
| | веќе видена | слични

Шпанската претставничка Шанел Тереро го освои третото место на овогодишниот Избор за песна на Евровизија, а за време на проглаасувањето ја изненади публиката ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Шпанија Шанел во саботата ја воодушеви европската публика со својот секси настап и песната „SloMo“, со која го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични

Додека се објавуваше победникот, Шанел ја бакнуваше својата девојка во уста и цело време плачеше. Видеото набрзо се прошири на социјалните мрежи. „Шпанија веќе ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Шпанија на „Евровизија“, огнената Шанел (30) во финалето настапи под реден број 10. Нејзината песна „SloMo“ важи за една од фаворитите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 295 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Четириесет и седум полицајци се повредени вечерва во судирите со дел од учесниците на протестите против францускиот предлог, потврдија за МИА од МВР.Дел од ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мрт одлучи да не ја повлече Андреа од Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: