Бислимоски: Домаќинствата да поставуваат фотоволтаици, ЕВН ќе го откупува вишокот струја


Во поставувањето на сончеви колектори и фотоволтаици постои голем и долготраен административен процес. Претседателот на РКЕ, Марко Бислимоски за Утрински ...
| | веќе видена | слични

Домаќинствата што трошат повеќе струја, ќе плаќаат поскапо. Оние, кои ќе ја рационализираат својата потрошувачка ќе добиваат помали сметки и ќе плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата година ЕВН откриле повеќе од 650 случаи на неовластено преземање електрична енергија . Меѓу нив, има и многу копачи на криптовалути . Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

17 домаќинсктва во Македонија трошат скоро 330 милиони киловат часови годишно, или околу 28 милиони киловат-часови месечно струја. За што се се троши 10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домаќинствата во регионот плаќаат пониска цена на струјата ако трошат помалку, а повисока ако трошат повеќе струја, согласно тарифниот модел што е воспоставен ...
| | веќе видена | слични

Во печатеното издание на „Слободен печат“ ќе прочитате: Хроника Опозицијата на 18 јуни ќе одржи голем протест: ВМРО-ДПМНЕ повикува на фронт за уривање на ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесет семејства во Македонија трошат 10 отсто од вкупната потрошувачка на струја во земјава, откри вчера Регулаторнат комисија за енергетика. Но за какви ...
| | веќе видена | слични

Ова прашање се отвори по најавите на Регулаторна дека подготвува нов модел со кој оние домаќинства кои трошат повеќе електрична енергија ќе плаќаат по пазарна ...
| | веќе видена | слични

Прватa помисла за тоа како може едно домаќинство да потроши милиони киловат-часови електрична енергија е копање криптовалути. Сепак, има и такви што успеваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Домаќинствата да поставуваат фотоволтаици, ЕВН ќе го откупува вишокот струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: