Коевска се извини и објаснува што се случило


Македонската евровизиска делегација во Италија ја чека конечната одлука, дали Македонија воопшто ќе настапи на втората полуфинална вечер на 12-ти мај, или пак ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот пејач Виктор Апсостоловски гостуваше во емисијата „Утрински брифинг“ на „Слободна“ ТВ, каде зборуваше за инцидентот во кој нашата претставничка ...
| | веќе видена | слични

Да бидам искрен, гледам да не навлегувам во скандалот со фрлањето на знамето. Го разбирам гневот на луѓето, ја разбирам реакцијата. Како народ имаме насобран ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите на македонската јавност по видеото на кое се гледа како македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска го фрла македонското ...
| | веќе видена | слични

За неполни 24 часа, второ извинување од евровизиската претставничка која го фрли државното знаме. Денеска, Андреа на Фејсбук напиша дека жали за постапката и ...
| | веќе видена | слични

Откако Андреа Коевска го фрли македонското знаме на земја на отворањето на Евросонг во Торино, шефицата на делегацијата, Мери Попова, вели дека во тој момент ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека во новиот францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија и отворање на преговорите за Македонија со ЕУ, ...
сите 1053 | | | веќе видена

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да се спомене што им беше ...
сите 424 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на социјалистите (партијата на Еди Рама) Таулант Бала, по средбата со чешкиот амбасадор во Тирана, Карел Урбан, на својот ...
сите 549 | | | веќе видена

На денешната седница во Собранието пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски обраќајќи се кон претседателот на Собранието на Талта Џафери му ...
сите 156 | | | веќе видена

Синдикатот не се откажува од битката за повисоки плати за вработените во јавниот сектор. За утре подготвува 14 столчиња за пратениците од Собранииската ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на работниците во индустријата има намалување од 1,7 отсто во месец мај 2022 година, во спроедба со истиот месец минатата година, објави Државниот завод ...
сите 31 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коевска се извини и објаснува што се случило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: