Ангеловска-Бежоска: Очекуваме забавување на растот на нашата економија како последица на војната во Украина

Македонската економија нема да остане имуна и секако ќе ги почувствува последиците од руско-украинската криза. Очекуваме забавување на економскиот раст, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На светските берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна минатата недела, шести пат по ред, бидејќи Федералните резерви на САД најавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека ја имаме највисоката инфлација во Македонија од 1995 година. Велат дека мерките кои ги донесе Владата се задоцнети. „Денес инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 610 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 567 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 238 | | | веќе видена

Напредок во процесот на пристапување сега со отворање на пристапните преговори со Скопје е стратешки интерес на ЕУ и регионот. Членството на Северна Македонија ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Очекуваме забавување на растот на нашата економија како последица на војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: