Шарената уметност на патиштата ги спречува сообраќајните несреќи за 50 отсто


Муралите се убави за гледање, но дали можат да ги направат нашите градови и населби побезбедни? Новиот извештај на „Блумберг филантропис“ и „Сем Шварц ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако минатата година се шпекулираше за симпатиите помеѓу Сања Вучиќ и Дамијано Давид, минатогодишниот победник на Евровизија, медиумите јавуваат дека имаме ...
| | веќе видена | слични

„Во тој момент, нашиот тим беше таму. Дојдовме да снимаме нешто рано наутро и таа вест излезе.“ Минатата година Дејли Мејл откри дека била поднесена тужба ...
| | веќе видена | слични

Маја Беровиќ се повлече од медиумите откако се породи во февруари. Пејачката веќе не се огласува ниту на социјалните мрежи, што многумина ги збуни, а на ...
| | веќе видена | слични

Изборот за песна на Евровизија е одбележан со многу музика, но и собири на музичари од сите делови на Европа, па меѓу двајца од нив, годинава се родија посебни ...
| | веќе видена | слични

Албанската претставничка Ронела Хајати не обезбеди пласман во финалето на Евровизија, а многумина се разочарани од исходот. Според многубројната публика, ...
| | веќе видена | слични

Ками и Бен Крафорд објавија дека нивниот син Рение го истрчал маратонот The Flying Pig во Синсинати претходно овој месец. Тие спомнале дека по 32 километри ...
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Јелена Карлеуша кој во јавноста е поната по своето провокативно облекување денес на својот Инстаграм профил објави можеби една од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 254 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вели дека полицијата потфрли со обезбедувањето на протестот. Според него, бандите на ДУИ пукаа кон демонстрантите. ...
сите 255 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарената уметност на патиштата ги спречува сообраќајните несреќи за 50 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: