Ќе се продолжи рокот за полагање на проектната задача за матурантите, најави Наумовска

На државната матура нема да има прашања од наставниот материјал што требаше да се помине кога имаше штрајк во училиштата Нови рокови за полагање на проектната ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 9. мај 2022 (ИНПРЕС) – Ученици од Охридската гимназија „Св. Климент Охридски“ имаа забележителен успех на Регионалниот натпревар по англиски јазик, што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Согласно календарот, матурантите учат до 19 мај, и во рамки на тој период ќе биде продолжен рокот односно училиштата во текот на наредната недела да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 767 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се продолжи рокот за полагање на проектната задача за матурантите, најави Наумовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: