Јапонски град ќе стане првиот во светот што не создава отпад


3 копии

Шпанија ќе стане првата западна земја што ќе нуди слободни денови за жените кои имаат болен менструален циклус. Жените што работат ќе може да земат најмногу ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја ја зајакнала контролата на облеката на граѓаните. Особено внимание се обрнува на жителите што носат тесни фармерки, имаат бојадисана коса и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 155 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 198 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 292 | | | веќе видена

Власта и опозицијата меѓусебно се обвинуваат за насилствата пред Собранието на синоќешниот протест против прифаќањето на „францускиот предлог“. Власта обвинува ...
сите 153 | | | веќе видена

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. Демонстрантите ја урнаа оградата ...
сите 87 | | | веќе видена

„Можноста повторно да се добие некој договор може воопшто и да не дојде, но и во случај да дојде тој договор нема да биде подобар“. Ова е пораката на Берлин до ...
сите 180 | | | веќе видена

На новинарско прашање во каква форма ќе бидат соопштени заклучоци од работните групи кои во парламентот разговараат за францускиот предлог, дали тоа ќе бидат ...
сите 744 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонски град ќе стане првиот во светот што не создава отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: