НАСА планира да испрати фотографии од голи луѓе во вселената за да привлече вонземјани

НАСА планира да лансира фотографии од голи луѓе во вселената со надеж дека ќе привлече вонземни цивилизации. Освен фотографии со голи луѓе, научниците ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Научниците на американската агенција за вселенски истражувања NASA планираат во космосот да лансираат слики на голи луѓе во надеж дека така ќе го привлечат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 866 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

„Деструктивното однесување на Христијан Мицкоски во однос на евроинтеграциите и прашањето со Бугарија се коси со секоја логика. Мицкоски го одби уште ...
сите 449 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 195 | | | веќе видена

„Војната што ја започна Владимир Путин без никаква причина го загрозува не само суверенитетот на Украина“, додаде американскиот министер за одбрана.
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАСА планира да испрати фотографии од голи луѓе во вселената за да привлече вонземјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: