IQ UP! - прва македонска едукативна франшиза за деца - дел од едукативниот бренд „Светот на Биби“


Наставните теми и концепти никогаш нема да ги разберете целосно доколку ги учите само од аспект на еден училиштен предмет. За да го разберете процесот на ...
| | веќе видена | слични

Скопје Мериот, како дел од брендот Marriott International, ја одбележува шестата година од своето постоење, со нов Генерален менаџер, амбициозни планови за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути На челната позиција на Шпаркасе Банка од 1.5.2022 година застанува Санел Кустурица, досегашен заменик-претседател на Управниот одбор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Разговараме со госпоѓа Ебру Радевски генералната менаџерка на Скопје Сити Мол. Фокусот го ставаме на најновиот проект кој Скопје Сити Мол кој овој реномиран ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1050 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 271 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

IQ UP! - прва македонска едукативна франшиза за деца - дел од едукативниот бренд „Светот на Биби“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: