Андреа на првата техничка проба за Евровизија


2 копии

Едно од најголемите изненадувања во првата полуфинална вечер беше литванската претставничка на Евровизија, Моника Лиу (34), која ја изведе песната ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Торино, Италија се одржува втората полуфинална вечер каде меѓудругите, ќе настапи и македонската претставничка Андреа Коевска.Таа ќе ја изведе ...
| | веќе видена | слични

Вечерва се одржува второто полуфинале на Евровизија. Нашата претставничка Андреа ќе настапи со песната „Circles“ под реден број 11, а на евровизиските ...
| | веќе видена | слични

Вечерва се одржува втората полуфинална вечер на Евровизија, во која ќе настапи и Андреа со песната „Circles“, а сцената ќе ја дели со Констракта, Корнелија од ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Андреа Коевска вечерва во Торино ќе пее на Евровизија. Андреа е дел од втората полуфинална вечер на која ќе учествуваат 18 земји, а ...
| | веќе видена | слични

Литванската претставничка Моника Лиу беше големо изненадување на првата полуфинална вечер на Евросонг. Иако обложувалниците не ѝ даваа никакви шанси за влез во ...
| | веќе видена | слични

Албанската претставничка на овогодинешната Евровизија привлече големо внимание со својот настап, но не успеа да се пласира во финалето на натпреварувањето. За ...
| | веќе видена | слични

Српската претставничка на Евросонг, Ана Ѓуриќ Констрака е единствената претставничка која на втората полуфинална вечер од Евровиизја ќе пее на својот мајчин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да се спомене што им беше ...
сите 442 | | | веќе видена

Конечниот предлог на француското претседателство за компромис за решавање на разликите меѓу Бугарија и Северна Македонија ги исполнува барањата на двете ...
сите 439 | | | веќе видена

На 24-ти јуни, Националното собрание гласаше за нацрт-резолуцијата со цел да се реши спорот меѓу Софија и Скопје и да се отвори патот за европската интеграција ...
сите 703 | | | веќе видена

Да имаше добар предлог за Македонија, вечерва на прес конференција, Ковачевски ќе славеше на плоштад, ќе го објавеше и ќе покажеше што е добро за Македонија и ...
сите 199 | | | веќе видена

Веднаш да кажам, иако најавив дека ќе му предложам на Извршниот Комитет уште утре да имаме протести низ повеќе градови во Македонија, вклучително и во главниот ...
сите 386 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов и директорите на општинските јавни претпријатија денеска постигнаа договор со синдикатите за зголемување на ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андреа на првата техничка проба за Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: