Анкета: На која возраст можат да се осамостојат младите во Македонија?

Цените на становите во земјава драстично се зголемија, а во последниот период се соочуваме со кризи и живееме во време кога сè ни изгледа несигурно. Сето тоа ...
| | веќе видена | слични

Од „Пакомак“ соопштуваат дека рециклирањето е најчестиот начин на кој покажуваме грижа за околината, но за да го направите вашето домаќинство навистина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Зелената партија ДОМ, инаку дел од владејачката коалиција го разгледува францускиот модифициран предлог и наредните денови ќе заземе став.„Раководството на ...
сите 312 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 360 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: На која возраст можат да се осамостојат младите во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: