Констракта на „Егзит“ со светска премиера на „Триптих“


Најбараното музичко име на Балканот, Ана Ѓуриќ алијас Констракта, која ќе ја претставува Србија на годинашниот „Евросонг“, ќе ја круниса годишната програма на ...
| | веќе видена | слични

Ана Ѓуриќ Констракта привлекува големо внимание во јавноста откако победи на изборот за песна на Евровизија во Србија, а без оглед на тоа што секојдневно е во ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Србија на Евровизија, Ана Ѓуриќ Констракта се најде на мета на критики од корисниците на социјалните мрежи поради масата во форма на буквата ...
| | веќе видена | слични

 Која е тајната на здравата коса на Меган Маркл? – прашува српската пејачка Констракта во нејзината песна In Corpore Sano, а фризерот на војвотката одлучи да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто за JingleTV открива многу ексклузивни информации, меѓу кои како ексклузивитет, за ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот профил на Радио Телевизија Србија на социјалната мрежа Твитер биле објавени нови промотивни фотографии од Ана Ѓуриќ – Констракта, ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот евровизиски твитер-профил на РТС како честитка за Велигденските празници се објавени фотографии од Ана Ѓуриќ Констракта, претставничката на ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка Ана Брнабиќ е речиси десет години во брак со нејзината партнерка Милица Ѓуриќ. Двете се запознале во геј бар во центарот на Белград, преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел ...
сите 98 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Констракта на „Егзит“ со светска премиера на „Триптих“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: