Констракта на EXIT со светска премиера на мултимедијален перформанс


Претставничката на Србија на Евровизија, Ана Ѓуриќ Констракта се најде на мета на критики од корисниците на социјалните мрежи поради масата во форма на буквата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто за JingleTV открива многу ексклузивни информации, меѓу кои како ексклузивитет, за ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот профил на Радио Телевизија Србија на социјалната мрежа Твитер биле објавени нови промотивни фотографии од Ана Ѓуриќ – Констракта, ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот евровизиски твитер-профил на РТС како честитка за Велигденските празници се објавени фотографии од Ана Ѓуриќ Констракта, претставничката на ...
| | веќе видена | слични

Песната „In Corpore Sano“ со којашто Констракта ќе ја претставува Србија на 66-то издание за Песна на Евровизија, се наоѓа меѓу петте номинирани песни за ...
| | веќе видена | слични

Најбараното музичко име на Балканот, Ана Ѓуриќ алијас Констракта, која ќе ја претставува Србија на годинашниот „Евросонг“, ќе ја круниса годишната програма на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Констракта на EXIT со светска премиера на мултимедијален перформанс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: