РАМА И ЏАЧКА: Албанија бара независна истрага за воените злосторства во Украина и ќе поднесе тужба против Русија во Обединетите нации


Официјална Тирана доцна синоќа реагираше во врска со „ѕверските убиства на цивили во украинскиот град Буча“, барајќи независна истрага за руските воени ...
| | веќе видена | слични

Украинските власти кажаа дека досега се пронајдени 1.222 тела на цивили во киевскиот регион, од кој неодамна се повлекоа руските трупи. Главната јавна ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украинската јавна обвинителка Ирина Венедиктова денеска изјави дека досега се пронајдени 1.222 тела во регионот околу главниот град Киев. „Пронајдовме 1.222 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 1.200 тела на мртви се пројандени досега во регионот на Киев, кој неколку седмици беше заземена од руските сили, изјави во неделата украинската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните денови, откако Украинците го ослободија северот на нивната земја од Русите, стотици мртви цивили беа пронајдени во градовите под руска контрола. ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во саботата изјави дека руските сили се чини дека извршиле воени злосторства гаѓајќи цивили во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Сакам да живеам во една пристојна, достојна држава во која ќе има исти принципи како во Брисел или било каде на друго место, вели во интервју за ...
сите 519 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 180 | | | веќе видена

Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, велат од МВР и ...
сите 216 | | | веќе видена

Енергетската трансформација која започна токму во мандатот на Владата која јас ја предводев овозможи 600 мегавати енергија од обновливи извори наспроти оние 16 ...
сите 205 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни избори, каде претседателските кандидати, како и кандидатите за пратеници во шесте изборни ...
сите 112 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 90 | | | веќе видена

„Воената поддршка за режимот во Киев е директна финансиска помош за терористичките активности. Помошта за Тајван е мешање во внатрешните работи на Кина. ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАМА И ЏАЧКА: Албанија бара независна истрага за воените злосторства во Украина и ќе поднесе тужба против Русија во Обединетите нации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: