И Вучиќ и Орбан прогласија убедлива победа на изборите


Националистичкиот премиер на Унгарија Виктор Орбан вечерва прогласи убедлива победа на неговата партија Фидес на парламентарните избори во земјата. Орбан, кој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Досегашната српска премиерка и потпретседател на Српската напредна партија (СНС) Ана Брнабиќ изјави дека не знае кој ќе биде идниот премиер, како и што ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Србија Републичката изборна комисија (РИК) го одложи објавувањето на конечните резултати од парламентарните и претседателските избори во Србија поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас изјави дека „Обединети за победа на Белград“ ќе поднесе приговори на 258 избирачки места и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Партијата за слобода и правда, Драган Ѓилас изјави дека за опозицијата во Белград гласале 70.000 повеќе луѓе отколку за Српската напредна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Градската изборна комисија ги објави резултатите од изборите за градското собрание на Белград соред кои ниедна коалиција го нема потребното мнозинство за власт ...
| | веќе видена | слични

Избори во Србија Актуелниот српски претседател Александар Вучиќ победи на претседателските гласови во Србија. Неговата владејачка Српска напредна партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Вучиќ освои дури 60 отсто од гласовите на претседателските избори, а неговите листи со коалиционите партнери можат да формираат мнозинство и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 699 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија, избори кои што ќе ја определат ...
сите 706 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 230 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 271 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Вучиќ и Орбан прогласија убедлива победа на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: