Д-р Николов: Македонија беше единствена земја каде што протоколите за третирање на пациенти заразени со КОВИД-19 беа државна тајна


Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Д-р Игор Николов на денешната трибина на тема „Состојбите во здравството“ упати критики до власта за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 20 украински болници се „целосно уништени“ поради руската инвазија на Украина, додека повеќе од 300 болници и други здравствени институции делумно се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според Здружението болнички лекари (ВЛК) закажаните операции во 60 отсто од болниците во Германија сe уште треба да се одложат поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СДСМ и институциите што ги предводи во изминатите години значително го унапредија здравствениот систем, со вложување во човечкиот капитал, крупни капитални ...
| | веќе видена | слични

Само тројца ковид пациенти се хоспитализирани на инфективното одделение во Општата болница во Прилеп, но затоа се полнат другите одделение што не се случило со ...
| | веќе видена | слични

Во прилепската болница „Борка Талески“ денеска со доделување на признанија на раководителите на сите одделенија во болницата од страна на директорот Кети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Николов: Македонија беше единствена земја каде што протоколите за третирање на пациенти заразени со КОВИД-19 беа државна тајна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: