Кремљ го објави условот за средба меѓу Зеленски и Путин


2 копии

Посетата на австрискиот канцелар Карл Нехамер, кој во понеделник ќе се сретне со Владимир Путин, на рускиот претседател треба да му ја претстави вистината за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руската страна тврди дека Украинските ракетни системи за противвоздушна одбрана биле погодени во Миколаев и воздухопловната база во Чухив. Сателитската ...
| | веќе видена | слични

Карл Нехамер утринава отпатува за Москва каде како прв државник на ЕУ од почетокот на војната во Украина ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Така, тој ќе биде првиот европски лидер што ќе се сретне со Путин во Москва од почетокот на руската инвазија на Украина на 24 февруари.„Тој ќе отпатува откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Сакам да живеам во една пристојна, достојна држава во која ќе има исти принципи како во Брисел или било каде на друго место, вели во интервју за ...
сите 520 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 180 | | | веќе видена

Енергетската трансформација која започна токму во мандатот на Владата која јас ја предводев овозможи 600 мегавати енергија од обновливи извори наспроти оние 16 ...
сите 205 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 186 | | | веќе видена

Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни избори, каде претседателските кандидати, како и кандидатите за пратеници во шесте изборни ...
сите 112 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ го објави условот за средба меѓу Зеленски и Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: