Османи: Од македонски институции се јавувале во Бугарија за да спречат договор


Лица вработени во македонски институции лобирале во Бугарија против решавање на спорот. Дали станува збор за политички активни лица, од кои институции се, и со ...
| | веќе видена | слични

Терминот „мултиперспективност“ сѐ почесто циркулира во македонскиот јавен простор, најмногу во контекст на предложеното решение за приближување на позициите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Требаше да поминат пет години од потпишувањето на Договорот меѓу Заев и Борисов, четири години од Преспанскиот договор и исто толку од историските комисии, при ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДСМ и ДУИ го става македонскиот народ во подредена положба и со тоа директно задира во идентитетските прашања, македонскиот јазик и историја. Со ...
| | веќе видена | слични

Штом Бугарија прогласува успех, а нашата власт молчи, тоа значи дека се отвора врата за негацијата на македонскиот идентитет, се истакнува во денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историјата да се учи низ перцепција. Ова е еден дел од договореното за што Бугарија прогласува успех. Ова е став од страна на членови на историската комисија ...
| | веќе видена | слични

Наместо најавуваниот напредок, последната средба на македонските и бугарските историчари се претвори во вистински дебакл со изјавата на шефот на бугарскиот тим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синоќешната изјава на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и скандирањето УЧК среде плоштадот Македонија, предизвика лавина од реакции. Овој пат се огласи Стојанче ...
сите 465 | | | веќе видена

Некој бара неисплатена плата, некој бара повисока плата и сите обвинуваат дека државата е најлош работодавач во моментов. Неколку тековни штрајкови, најави за ...
сите 168 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Чави не го криеше незадоволството од судиските одлуки по новиот контроверзен момент на „Ел Класико“ и голот на Ламине Јамал кој не беше ...
сите 218 | | | веќе видена

„Во Прогласот за достоинствена Македонија на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, предвидовме два сегменти: зголемување на достоинството на вработените во ...
сите 92 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Од македонски институции се јавувале во Бугарија за да спречат договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: