Летното сметање на времето создава финансиски главоболки

Новата варијанта на коронавирусот опфаќа околу 86 нови пријавени случаи на болеста. Според пишувањето на Светската здравствена организација (СЗО), ...
| | веќе видена | слични

Со милениуми луѓето заболувале од респираторни инфекции. Со комбинација на знаење, случајност и години макотрпни истражувања, научниците успеале ја откријат ...
| | веќе видена | слични

Која е идеалната големина на пенисот? Ова прашање сигурно мачи многу мажи и жени, но вистински одговор нема. Сексот може да биде добар без разлика на ...
| | веќе видена | слични

И покрај фактот што мобилните телефони станаа составен дел од модерниот живот, долги години се поставуваше прашањето дали истите се штетни за нашето здравје и ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за влијанието на Месечината врз човекот, многу луѓе не ни помислуваат на тоа.Повеќето знаат дека постојат различни фази низ кои Месечината ...
| | веќе видена | слични

Ниското ниво на овој витамин ги зголемува шансите за деменција за дури 68 проценти Истражувачи од Соединетите Американски Држави и Израел спроведоа истражување ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 1202 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1202 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Летното сметање на времето создава финансиски главоболки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: