Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови


Време зa читање: 5 минути Сателитскиот систем „Старлинк“ на Илон Маск им дава предност на украинските сили во победата во војната со беспилотни летала додека ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Украинската војска и натаму го контролира својот воздушен простор, објави командантот на воздухопловните сили Микола Олешчук. „Непријателот никогаш, ниту во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руските сили се повлекоа од аеродромот Антонов, попознат како Хостомел, кој се наоѓа во близина на Киев, потврдија сателитски снимки.Аеродромот се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични

Случувањата во Украина , изминатиов период ги возобнови воените тензии најмогу по Втората светска војна меѓу Истокот и Западот , бидејќи воените авиони на НАТО ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Пентагон Џон Кирби изјави дека пратката содржи противтенковско оружје „Џавелин”, противвоздушни ракетни системи „Стингер”, панцири, медицински и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пентагон соопшти дека првите неколку пратки оружје и друга безбедносна помош пристигнале во Украина како дел од пакетот помош од 800 милиони американски долари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: