Биното очекува борба за врвот во Бахреин


Шефот на Хаас, Гунтер Стаинер, смета дека брзање со поправка на болидот на Мик Шумахер за Саудиското Гранд При ги ризикува надежите на очекувањата на тимот од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 219 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 100 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 135 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 91 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 84 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 221 | | | веќе видена

До петок времето во Македонија се задржува пролетно, стабилно и сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од југозападен правец и истиот ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биното очекува борба за врвот во Бахреин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: